Czytelnia i Wypożyczalnia Książki Mówionej

tel.91 48 19 190
email: audioteka@ksiaznica.szczecin.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek piątek 9.00 – 15.00

Wypożyczalnia Książki Mówionej znajduje się
na parterze budynku III, wejście C od ul. Podgórnej.

Zbiory Wypożyczalni obejmują ok. 3700 tytułów książek mówionych na kasetach magnetofonowych. Nagrania dźwiękowe na kasetach magnetofonowych obejmują pozycje z zakresu literatury polskiej i obcej, klasyków i pisarzy współczesnych m. in. powieści, opowiadania, pamiętniki, wspomnienia, biografie, reportaże, utwory dramatyczne (w formie słuchowisk radiowych), poezję, literaturę popularnonaukową, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

Orientację w księgozbiorze na kasetach magnetofonowych ułatwiają znajdujące się w Czytelni katalogi: kartkowy i zeszytowy.

Przy zapisie do Wypożyczalni Książki Mówionej należy okazać Kartę Czytelnika Książnicy Pomorskiej oraz dowód osobisty (osoby pełnoletniej). Korzystanie z oferty Wypożyczalni jest bezpłatne.

Czytelnicy zainteresowani problematyką osób z dysfunkcją wzroku mogą skorzystać na miejscu ze znajdujących się w Czytelni czasopism poświęconych tej tematyce. Zbiór zawiera starsze i bieżące numery następujących periodyków w powiększonym druku: Pochodnia, Światełko i Promyczek oraz pisanych tradycyjną czcionką: Cross, Sekrety Żaru oraz Dłonie i Słowo.

Wyposażenie biblioteki w sprzęt dla osób z dysfunkcją wzroku

Centrum Aktywności Kulturalnej Osób Niesprawnych Wzrokowo