Wydarzenia
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Tajemnice codzienności”Miejsce: Czytelnia Pomorzoznawcza
Konkurs „Tajemnice codzienności”, zorganizowany w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, miał na celu zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzację twórczości literackiej dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych ludzi, propagowanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Pomorza Zachodniego oraz rozbudzanie zainteresowania przeszłością i współczesnością regionu. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 26 prac. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpiło 20 września o godz. 12 w Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej.
Przyznane nagrody i wyróżnienie w kategorii gimnazjów:
I nagroda za pracę „Tajemnice przeszłości” dla Aleksandry Szwajdy (godło „Olvin)
z Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie (opiekun: p. Joanna Stafiej)
II nagroda za pracę „Tajemnice codzienności” dla Mileny Brodowskiej (godło Milena B)
z Gimnazjum Gminnego im. Ireny Sendlerowej w Sianowie (opiekun: p. Stanisław Kamiński)
III nagroda za pracę „Tajemnica dworku w Widuchowej” dla Kai Jurkowskiej (godło Shizu)
z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Widuchowej (opiekun: p. Marzanna Przygoda)
wyróżnienie za pracę „Przypadkowe spotkanie” dla Jana Kokowskiego (godło Janczek)
z Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie (opiekun: p. Joanna Stafiej)
Przyznane nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I nagroda za pracę „Moja lekcja historii” dla Pauli Haleckiej (godło P.) z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie (opiekun: p. Anna Boguszewska-Wąsowicz)
II nagroda za pracę „Historia moich przodków” dla Aleksandry Pułkownik (godło Niezapominajka) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach (opiekun: p. Danuta Pełczyńska-Nejmasz)
III nagroda za pracę bez tytułu dla Marioli Nowak (godło MN) z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie (opiekun: p. Anna Derkowska)
wyróżnienie za pracę „W Ogrodzie Różanym” dla Karoliny Bartczak (godło Ainola) z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu (opiekun: p. Anna Stolica-Dobrowolska)
wyróżnienie za pracę „Tajemnice codzienności” dla Mai Broszkiewicz (godło MB) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach (opiekun: p. Danuta Pełczyńska-Nejmasz)
Pliki:
I_miejsce_G_Aleksandra Szwajda |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 5.51 MB |
I_miejsce_PG_Paula Halecka |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 2.45 MB |
II_miejsce_G_Milena Brodowska |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 889.6 KB |
II_miejsce_PG_Aleksandra Pułkownik |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 3.94 MB |
III_miejsce_G_Kaja Jurkowska |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 2.23 MB |
III_miejsce_PG Mariola Nowak |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.31 MB |
wyróżnienie_G_Jan Kokowski |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.71 MB |
wyróżnienie_PG Karolina Bartczak |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 3.05 MB |
wyróżnienie_PG_Maja Broszkiewicz |
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 5.34 MB |