Komunikaty

Tymczasowe zasady funkcjonowania Książnicy Pomorskiej

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.  Książnica Pomorska funkcjonuje na specjalnych zasadach. 


1.    Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, w soboty nieczynna (wejście A - od ul. Rybackiej).  Podczas przerwy technicznej na dezynfekcję i wietrzenie obiektu (w godz. 13:30 – 14:00) Książnica jest nieczynna dla użytkowników.

2.    Dla czytelników dostępne są:

  •        Wypożyczalnia Główna (limit: 10 osób)
  •        Informatorium (limit: 5 osób)
  •        Czytelnia Główna (limit: 20 osób)

3.    Czytelnicy przychodząc do biblioteki mają obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk w wyznaczonym miejscu, a korzystając ze zbiorów biblioteki używania rękawiczek jednorazowych. Na terenie biblioteki obowiązuje zachowanie dystansu pomiędzy osobami co najmniej 2 metrów.

4.    Czytelnik zobowiązany jest do okazania karty czytelnika na wezwanie bibliotekarza i pracownika ochrony. Może przebywać tylko w wyznaczonych przestrzeniach biblioteki oraz zajmować jedynie miejsce wskazane przez bibliotekarza dyżurnego. Z każdego stanowiska może korzystać tylko jedna osoba.

5.    Zapisy do Książnicy odbywają się w Informatorium z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

6.    Zwrotów wypożyczonych zbiorów należy dokonywać przy oddzielnym stanowisku usytuowanym na parterze przy wejściu A. Zwrócone zbiory poddawane są 72-godzinnej kwarantannie i wyłączone z udostępniania. Po tym czasie informacja o zwrocie zbiorów zostanie umieszczona w systemie bibliotecznym.

7.    Udostępnianie zbiorów z Wypożyczalni Muzycznej i Biblioteki Niemieckiej odbywa się w Wypożyczalni Głównej, po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym lub mailowym w wybranej agendzie i otrzymaniu powiadomienia o możliwości odbioru:

  • z Wypożyczalni Muzycznej – tel. 91 48 19 170 lub 91 48 19 171, od godz.15.30: 510 161 782, e-mail: muzyka@ksiaznica.szczecin.pl (także przedłużanie terminu wypożyczeń)
  • z Biblioteki Niemieckiej – tel. 509 420 293, e-mail: goethe@ksiaznica.szczecin.pl.

8.    W Czytelni Głównej obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc (tel. 91 48 19 200) – jednorazowo można rezerwować miejsce na maksymalnie 7 kolejnych dni.

9.    Zbiory udostępniane są na podstawie złożonych na miejscu rewersów. Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia do 5 jednostek bibliotecznych poprzez formularz dostępny pod adresem: www.ksiaznica.szczecin.pl/zamow-covid.

10.   W Czytelni Głównej zamawiane i udostępniane są również zbiory z pozostałych agend:

  •  Czytelni Pomorzoznawczej i Biblioteki Niemieckiej
  •  Czytelni Czasopism
  •  Informacji Gospodarczej i Prawnej
  •  Czytelni Zbiorów Specjalnych i Czytelni Muzycznej.

11.     Korzystanie ze zbiorów specjalnych może odbywać na odrębnych zasadach,
po uzgodnieniu z opiekunem zbiorów. Kontakt: zbiory.specjalne@ksiaznica.szczecin.pl.

12.    Dostęp do katalogu możliwy jest poprzez sieć WiFi lub na wyznaczonym stanowisku komputerowym w Informatorium. Ze stanowiska należy korzystać w rękawiczkach jednorazowych.

Data publikacji: 27.11.2020