Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Wydarzenia

Spotkanie Europejskich Festiwali i Instytucji Literackich
Data: 07 - 09 stycznia 2014
Miejsce: Sala Stefana Flukowskiego, Sala im. Zbigniewa Herberta

Na zaproszenie dyrektora Biura Literackiego Artura Burszty oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza między 7 a 9 stycznia Szczecin gości dyrektorów najważniejszych europejskich festiwali i instytucji literackich, m.in. z Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Łotwy, Litwy, Malty, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch, współpracujących w ramach europejskiej platformy wymiany literackiej Literature Across Frontiers. Jednym z tematów obrad jest projekt Europejskich Portów Literackich, które realizowane będą w wybranych europejskich (i nie tylko) krajach w 2015 roku z okazji jubileuszu dwudziestolecia Portu Literackiego.

Spotkanie zakończy konferencja prasowa w czwartek 9 stycznia o godzinie 11:00 - wstęp wolny. W trakcie jej trwania ogłoszone zostaną m.in. plany związane z powołaniem do życia nowego festiwalu, który realizowany będzie począwszy od 2014 roku w miastach regionu zachodniopomorskiego przez Biuro Literackie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa oraz europejskimi festiwalami i instytucjami literackimi.

Partnerami Biura w realizacji Spotkania Europejskich Festiwali i Instytucji Literackich są Książnica Pomorska oraz Literature Across Frontiers z siedzibą w Aberystwyth w Walii.