Wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Nie od razu Polskę zbudowano”
Data: 18 września 2013,
Miejsce: Czytelnia Pomorzoznawcza

Konkurs „Nie od razu Polskę zbudowano” zorganizowany w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego ma na celu zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzację twórczości literackiej dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych ludzi, propagowanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Pomorza Zachodniego oraz rozbudzanie zainteresowania przeszłością i współczesnością regionu. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpiło 18 września 2013 r. o godz. 12 w Czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej.

Nagrody przyznane w kategorii gimnazja:

I nagrody nie przyznano.

II nagroda za pracę ***[Nie od razu Polskę zbudowano] dla Adriana Dobka (godło „Dąb”) z Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu (opiekun: p. Izabela Roustm)

dwie równorzędne III nagrody:

III nagroda za pracę „Człowieczy los” dla Bartosza Nosala (godło „Antonio”) z Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie (opiekun: p. Marta Stańko)

 - III nagroda za pracę „Z pamiętnika szczecińskiego chłopca” dla Karoliny Barczyńskiej (godło „Karo”) z Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie (opiekun: p. Marta Stańko)

Nagrody przyznane w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I nagroda za pracę „Nie od razu Polskę zbudowano” dla Stanisława Łąckiego (godło „Szkliwiony”) z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie (opiekunowie: p. Joanna Kolenda i p. Krystyna Leśniańska)

II nagroda za pracę „Nie od razu Polskę zbudowano” dla Kamila Węgorowskiego (godło „Kamyk Węgorek”) z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego (opiekun: p. Sylwia Potaman)

III nagroda za pracę „Nie od razu Polskę zbudowano” dla Pawła Burzyńskiego (godłoPiorun”) z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie (opiekunowie: p. Joanna Kolenda i p. Krystyna Leśniańska)

Pliki:

I Stanisław Łącki
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 3.16 MB
II Adrian Dobek
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.23 MB
II Kamil Węgorowski
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 2.78 MB
III Bartosz Nosal
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.3 MB
III Karolina Barczyńska
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.47 MB
III Paweł_Burzyński
Pobierz plik - typ: Plik PDF, waga: 1.84 MB