Wydarzenia

Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek
Data: 06 kwietnia 2011,
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta


6 kwietnia 2001 r. odbędzie sie konferencja dla bibliotekarzy województwa zachodniopomorskiego inicjująca program „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”.

Program Wieloletni Kultura+ jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015. W ramach programu zdefiniowano Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”, którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych.

Operatorem tego priorytetu jest Instytut Książki.

Dzięki programowi „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” możemy sprawić, że biblioteki gminne staną się lokalnymi centrami uczestnictwa w kulturze, centrami dostępu do wiedzy, instytucjami integrującymi całą społeczność lokalną. To niepowtarzalna szansa i warto z niej skorzystać.

Liczymy, że konferencja posłuży nie tylko wymianie informacji o programie, lecz także umożliwi prezentację liderów dotychczasowych projektów wspierających czytelnictwo i biblioteki w Państwa regionie. Pragniemy zaprosić na nie również przedstawiciela świata kultury i mediów zaangażowanego w Republikę Książki, by wsparł on nasze działania, stając się ambasadorem programu w województwie zachodniopomorskim.

 
/mm/