Wydarzenia

Wyprawa Tybet 2010

Uprzejmie informujemy, że z dniem 23.06.2010 Książnica Pomorska oraz fotograf Marcin Zaborowski rozpoczęli współpracę mającą na celu wsparcie projektów: „The Buddhist Book Project Poland” oraz “Wyprawa Tybet 2010” 11.09.2010 – 09.10.2010

„Wyprawa Tybet 2010” jest projektem fotograficznym, którego celem jest zebranie materiałów fotograficznych z podróży po Tybecie. W ramach podróży planowany jest na dzień 11 września 2010 wyjazd do Chin, skąd następnie autor projektu (Marcin Zaborowski) wyruszy koleją w kierunku Lhasy. Przez ponad 2 tygodnie w Tybecie fotograf będzie poznawał kulturę i region tybetański oraz przygotuje materiał fotograficzny i filmowy, który po zakończeniu wyprawy zostanie zaprezentowany w postaci wystawy fotograficznej i wernisażu. Inauguracja cyklu wystaw odbędzie się w Książnicy Pomorskiej, następne wystawy będzie można obejrzeć w różnych częściach kraju.

W ramach podróży planowana jest także wizyta w Indiach, do których autor dotrze przez granicę Nepal – Chiny i dalej z Katmandu do Delhi.

„Wyprawa Tybet 2010” została objęta patronatem medialnym przez serwis internetowy National Geographic oraz przez Polskie Radio Szczecin. W trakcie podróży będą dodawane w miarę możliwości dzienniki z wyprawy, a także nagrane zostaną relacje przez telefon wspólnie z Polskim Radiem Szczecin.

Więcej szczegółów o projekcie i bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie Marcina, pod adresem www.marcinzaborowski.com. Wszystkich chętnych do wsparcia projektu oraz zainteresowanych organizacją wystawy, gorąco zapraszamy do współpracy (kontakt na stronie autora).