Biuletyn Informacji Publicznej Instytucja Kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Mediateka Języka Niemieckiego

tel. + 48 91 48-19-220
e-mail: goethe@ksiaznica.szczecin.pl

Do Medioteki Języka Niemieckiego zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki Niemieckiej:

poniedziałek, wtorek, czwartek 9.00 – 19.00
piątek 9.00 – 15.00
środa nieczynne

Medioteka mieści się w budynku III, wejście C od ul. Podgórnej, II p.

W Mediotece Języka Niemieckiego znajdą Państwo interesujące środki dydaktyczne w zakresie języka niemieckiego i dydaktyki języka niemieckiego na wszystkich poziomach nauczania. Znajdą tu Państwo również materiały przygotowujące do egzaminów Instytutu Goethego oraz literaturę krajoznawczą na temat krajów niemieckojęzycznych.

Zbiory Medioteki obejmują m.in. najnowsze podręczniki do nauki języka, materiały uzupełniające i pomoce dydaktyczne, łatwe teksty do czytania, czasopisma fachowe z zakresu pedagogiki i dydaktyki języka niemieckiego. Zbiory adresowane są szczególnie do nauczycieli języka niemieckiego i studentów germanistyki przygotowujących się do pracy dydaktycznej, a także osób zainteresowanych nauką języka niemieckiego.

Zbiory Medioteki dostępne są dla wszystkich zainteresowanych uczących się i nauczających języka niemieckiego w naszym regionie w godzinach otwarcia Biblioteki Niemieckiej.

Medioteka Języka Niemieckiego w Książnicy Pomorskiej jest siedzibą szczecińskiej sekcji Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.