Biblioteka Niemiecka i Medioteka Języka Niemieckiego (partner: Goethe-Institut)

BIBLIOTEKA NIEMIECKA

tel. + 48 91 48-19-220
e-mail: goethe@ksiaznica.szczecin.pl

godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek 9.00 – 19.00
piątek 9.00 – 15.00
środa nieczynne

Czytelnia znajduje się w budynku III, wejście C od ul. Podgórnej, II p.

Biblioteka Niemiecka w Książnicy Pomorskiej jest biblioteką partnerską Instytutu Goethego.

W Bibliotece znajdą Państwo wybór aktualnych publikacji prasowych, książkowych i audiowizualnych w języku niemieckim. Zbiory Biblioteki mogą Państwo wypożyczać lub korzystać z nich na miejscu w czytelni. Potrzebne publikacje mogą Państwo wyszukać za pomocą katalogu on-line Książnicy Pomorskiej.

Biblioteka służy wszystkim zainteresowanym informacją i lekturą o charakterze popularnonaukowym. Informujemy tu o Niemczech, niemieckiej kulturze i literaturze, historii, geografii, a także polityce i zagadnieniach społecznych.

Dysponujemy ciekawym zbiorem encyklopedycznym i słownikowym, aktualnymi publikacjami o tematyce kulturalnej i społecznej, wyborem klasyki niemieckojęzycznej, współczesną beletrystyką niemieckojęzyczną, literaturą dla dzieci i młodzieży, najnowszymi podręcznikami do nauki języka niemieckiego, materiałami dydaktycznymi do nauki i nauczania języka niemieckiego, a także interesującym zbiorem audiowizualnym, czasopismami i prasą codzienną.

Pomagamy uczącym się języka niemieckiego na wszystkich jego poziomach. Poleca materiały dydaktyczne nauczycielom języka niemieckiego, podręczniki dla uczniów i studentów, książki dla dzieci i młodzieży, dobrą literaturę dla lubiących czytać w języku Goethego.

Zbiory czytelni są stale uzupełniane nowościami wydawniczymi z niemieckiego rynku książki. Oferujemy bogate zbiory z dziedzin, które stanowią priorytety w naszej działalności:

  • współczesna literatura niemiecka
  • język niemiecki/językoznawstwo
  • współczesna kultura niemiecka (muzyka, film, teatr)
  • historia Niemiec
  • nauka i nauczanie języka niemieckiego

MEDIOTEKA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

tel. + 48 91 48-19-220
e-mail: goethe@ksiaznica.szczecin.pl

Medioteka Języka Niemieckiego zapraznajduje sie w Bibliotece Niemieckiej i jest czynna:

poniedziałek, czwartek 9.00 – 19.00
wtorek, piątek 9.00 – 15.00
środa nieczynne

W Mediotece Języka Niemieckiego znajdą Państwo interesujące środki dydaktyczne w zakresie języka niemieckiego i dydaktyki języka niemieckiego na wszystkich poziomach nauczania. Znajdą tu Państwo również materiały przygotowujące do egzaminów Instytutu Goethego oraz literaturę krajoznawczą na temat krajów niemieckojęzycznych.

Zbiory Medioteki obejmują m.in. najnowsze podręczniki do nauki języka, materiały uzupełniające i pomoce dydaktyczne, łatwe teksty do czytania, czasopisma fachowe z zakresu pedagogiki i dydaktyki języka niemieckiego. Zbiory adresowane są szczególnie do nauczycieli języka niemieckiego i studentów germanistyki przygotowujących się do pracy dydaktycznej, a także osób zainteresowanych nauką języka niemieckiego.

Zbiory Medioteki dostępne są dla wszystkich zainteresowanych uczących się i nauczających języka niemieckiego w naszym regionie w godzinach otwarcia Biblioteki Niemieckiej.

Medioteka Języka Niemieckiego w Książnicy Pomorskiej jest siedzibą szczecińskiej sekcji Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Aktualności:

Adresy partnerskie:

Biblioteka Goethe-Institut w Warszawie (nadzór merytoryczny):
http://www.goethe.de/ins/pl/war/wis/bib/plindex.htm

INBIT Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut w Szczecinie:
http://www.goethe.szczecin.pl

Inne Biblioteki Niemieckie Instytutu Goethego w Polsce:
http://www.goethe.de/ins/pl/lp/net/les/plindex.htm

Point. Portal Polsko-Niemiecki
www.portalpoint.info